Co warto wiedzieć o implantach?

zalety implantów stomatologicznych
Jakie są zalety implantów stomatologicznych wstawianych w gabinecie stomatologicznym
Luty 13, 2020
próchnica zębów przyczyny i powstawanie Dentysta
Próchnica zębów zębów
Luty 20, 2020
Show all

Co warto wiedzieć o implantach?

implanty zębów u stomatologa co warto wiedzieć

Implanty zębowe jako trwały sposób na wypełnienie przerwy po utraconym zębie, mogą być użyte przez praktycznie każdego pacjenta. Współcześnie nie ma przeciwwskazań nawet w przypadku pacjentów po przebytych chorobach nowotworowych albo takich z ustabilizowaną cukrzycą. Głównymi ograniczeniami są ciąża oraz uzależnienie od papierosów.

Korzystając z implantów można uzupełnić nie tylko poszczególne braki, ale także cały komplet zębów. Implanty są również porządnym oparciem dla protez – całkowitych uzupełnień protetycznych albo mostów protetycznych. Dodatkowo część pacjentów decyduje się na aplikację implantów ze względu na ich trwałość. Według stomatologów, tego rodzaju wypełnienie we prawidłowo pielęgnowanej, higienicznej jamie ustnej, wystarczy pacjentowi do końca życia. Dlatego to istotne, żeby regularnie czyścić zęby.

W odróżnieniu od pozostałych protez, przed wstawieniem implantów nie ma potrzeby szlifowania naturalnych zębów oraz najlepiej ze wszystkich imitują naturalny wygląd koron zębowych. To one sprawiają, że zatrzymuje się proces zanikania kości w żuchwie albo w szczęce, a przez wypełnienie luki, inne zęby zdobywają konieczne im wsparcie. Zabieg implantacji nie boli, dlatego że wykonuje się z miejscowym znieczuleniem, a samo odrzucenie implantu praktycznie się nie zdarza. Jeżeli chodzi o ceny leczenia implantami, są one ustalane w zależności od typu, ilości implantów oraz zastosowanych materiałów.

Komentarze są wyłączone.