Co zrobić, żeby mieć białe zęby?

RTG zębów - zdjęcie pantomograficzne u dentysty
Czy w leczeniu konieczne jest zdjęcie radiologiczne u stomatologa?
Czerwiec 16, 2020
Licówki stomatologiczne zakładane w gabinecie stomatologicznym przez dentystę
Uzupełnienia protetyczne – licówki zębowe
Czerwiec 26, 2020
Show all

Co zrobić, żeby mieć białe zęby?

sposoby wybielania zębów w gabinecie dentystycznym

Niejeden marzy o cudownym oraz śnieżno – białym uzębieniu. Z tego powodu na rynku znane są ciekawe metody wybielania, na jakie pacjenci mogą wypróbować. Jednym z najbardziej znanych są pasty wybielające . Całkiem skutecznie usuwają przebarwienia, czyszczą i rozjaśniają zęby, ale nie niszczą szkliwa. Równie znane są lakiery, paski oraz żele wybielające do samodzielnego nakładania. Można je dostać w sklepach lub w aptece, jednak zazwyczaj to niezbyt dokładny sposób rozjaśniania zębów. Przed wszystkim między zębami.

Nie każdy pamięta, że świetnym sposobem wybielania zębów jest dokładne oczyszczenie ich w gabinecie dentystycznym np. przez zabieg scalingu. Usunięcie przebarwień oraz zdjęcie kamienia zapewnia przywrócenie bieli zębów. Kolejnym sposobem możliwym w gabinecie stomatologicznym są również specjalne nakładki. W odróżnieniu od tych dostępnych w aptece tym, że są dokładnie dopasowane do pacjenta na podstawie wycisku jego zębów. Pacjent sam zakłada nakładki po wizycie u dentysty oraz stosuje zgodnie z ustaleniami dentysty.

Najsilniejsze, profesjonalne przywracanie bieli zębów działa na zasadzie naświetlania ich przygotowanymi do tego specjalnymi lampami. Taka technika wybielania daje świetne efekty w krótkim czasie. W przypadku bardzo zniszczonych lub przebarwionych zębów, skutecznym sposobem jest zamaskowanie ich licówkami. Licówki przykryją zęby oraz nadadzą im biały kolor.

Komentarze są wyłączone.