Czy warto mieć szczoteczkę soniczną?

aparat retencyjny w ortodoncji, kiedy dentysta zleca noszenie retainera
Aparat retencyjny w ortodoncji
Kwiecień 22, 2020
kto może mieć implanty zębów od dentysty
Przeciwwskazania do wszczepiania implantu zęba
Maj 5, 2020
Show all

Czy warto mieć szczoteczkę soniczną?

dlaczego szczoteczka soniczna jest lepsza zdaniem dentystów

Szczoteczka soniczna do zębów to na ten moment najlepsza szczoteczka do zębów, obiecująca skuteczną higienizację jamy ustnej. Jej działanie ma swoją podstawę na sile fal dźwiękowych, które przynoszą wspaniałe rezultaty. Zazwyczaj szczoteczka soniczna do zębów wykonuje w przybliżeniu 40 000 pulsacyjno-wymiatających ruchów na minutę. Technika fal dźwiękowych powoduje, że efektywność sonicznej szczoteczki do zębów jest bardzo wysoka. To zapewnia znaczną przewagę w zestawieniu z mniej wyszukanymi szczoteczkami do zębów.

Podczas czyszczenia szczoteczką soniczną, wytwarzane są bąbelki złączone ze śliny i pasty do zębów. Tak formuje się piana, która dociera do wszelkich trudno dostępnych miejsc. Ponadto ta technika pozwala na całkowite wyzwolenie składników zawartych wewnątrz pasty. Taka metoda o wiele łatwiej czyści osad i brud, dzięki czemu resztki pokarmu nie odkładają się na zębach. A im lepsze i dokładniejsze oczyszczanie zębów, tym zdrowsza jama ustna. Z tej przyczyny soniczną szczoteczkę do zębów polecają stomatolodzy.

Dodatkowo w niektórych sonicznych szczoteczkach zastosowano funkcje, jakie pomagają mierzyć czas szczotkowania i natężenie nacisku. Taki rodzaj szczoteczki jest również delikatny dla dziąseł. Troszczy się o nie, chroniąc je przed uszkodzeniami mechanicznymi, a także posiada możliwość masażu. To wyjątkowo ważne przy nadwrażliwości zębów i dziąseł.

Soniczną szczoteczkę do zębów można kupić również dla dzieci.

Komentarze są wyłączone.