Czy wybielanie zębów jest bezpieczne u stomatologa

Dentysta Toruń - RTG zęba - gabinet stomatologiczny
Radiologia u stomatologa
Sierpień 29, 2020
skuteczne wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym lampą
Czy wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym zawsze działa?
Wrzesień 4, 2020
Show all

Czy wybielanie zębów jest bezpieczne u stomatologa

wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym

Jak to robić, żeby wybielanie było skuteczne oraz super bezpieczne? Fundamentem bezpiecznego wybielania jest konsultacja z dentystą. Jak obecnie wiadomo wszelkie domowe sposoby, choć odrobinę działają, w rzeczywistości niszczą szkliwo oraz często drażnią dziąsła. Dentysta fachowo pomoże dowiedzieć się, która metoda z tych polecanych na rynku, będzie najskuteczniejsza dla pacjenta. Ponadto oceni stan jamy ustnej oraz podpowie, czy przed wybielaniem konieczne jest najpierw leczenie.

Bez względu na sposoby wybielania , należy zadbać, by były one ze sprawdzonych źródeł. Ogólnodostępne żele czy nakładki wybielające lepiej kupić w wypróbowanych punktach albo z polecenia dentysty. Super promocje nie gwarantują bezpiecznego wybielenia zębów. Z tego względu warto zdecydować się na profesjonalne wybielanie w gabinecie dentystycznym. Tak mamy gwarancję, że stomatolog stosuje certyfikowane produkty, a na bazie swojego doświadczenia wykona bezpieczny zabieg.

Warto zauważyć, że wybielanie nie działa od razu. Np. wybielanie metodą nakładkową zajmuje parę tygodni. Wybielanie lampą da prędki efekt, jednak należy liczyć się z tym, że zęby przez kolejne dni mogą stać się nadwrażliwe. Przeważnie zaraz po wybielaniu należy również stosować tzw. białą dietę, żeby nie popsuć świeżo uzyskanego rezultatu. Jeśli zastosujemy się zaleceń dentysty, rezultat wybielania będzie utrzymywał się na długo.

Komentarze są wyłączone.