Czy wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym zawsze działa?

wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym
Czy wybielanie zębów jest bezpieczne u stomatologa
Sierpień 31, 2020
leczenie kanałowe pod mikroskopem w gabinecie stomatologicznym - kiedy potrzebne?
W jakich sytuacjach niezbędne będzie leczenie kanałowe?
Wrzesień 9, 2020
Show all

Czy wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym zawsze działa?

skuteczne wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym lampą

Wybielanie zębów, zwłaszcza profesjonalnymi sposobami od dentysty oceniane jest jako najlepszy ze skutecznych działań estetycznych . Dzięki użyciu sposobu, da się w krótkim czasie odzyskać biel zębów lepszą nawet o parę tonów. W głównej mierze wybielanie zębów służy usuwaniu przebarwień, powstałych na skutek na przykład barwiącej diety. Bywa jednak tak, że wybielanie zębów okaże się daremne.

Kiedy wybielanie zębów nie działa? Wyeliminowanie przebarwień wynikających z diety odsłania naturalny odcień zębów, które nie zawsze są idealnie białe. Bywa tak, że naturalnie zęby są lekko żółte, kremowe, a nawet sine. Zdarza się tak, że zęby zmieniają barwę na przykład na skutek stosowanych leków albo w przypadku martwych zębów. W takiej sytuacji nie uzyskamy całkowitej bieli środkami wybielającymi zęby, ani profesjonalnym zabiegiem wybielania w klinice dentystycznej.

Co, kiedy wybielanie zębów nie działa? W takim przypadku sięgamy po inne zabiegi stomatologii estetycznej u stomatologa. Dobrym rozwiązaniem będzie zaaplikowanie licówek dentystycznych. Te niewielkie nakładki, jakie trwale zakładamy na zęby, mają bardzo dużo zalet. Oprócz tego, że możemy dostosować ich barwę do chęci pacjentów, za pomocą licówek dentysta może dokonać także niewielkiej poprawy kształtu zębów (np. maskowanie diastemy). Z uwagi na to należy przed wybielaniem zębów skonsultować się z dentystą, aby stwierdził, która technika będzie najlepsza.

 

Komentarze są wyłączone.