Jakie są zalety implantów stomatologicznych wstawianych w gabinecie stomatologicznym

zaciskanie zebów i bruksizm powazny problem stomatologiczny, którego nie wolno lekceważyć
Skutki zgrzytania zębami
Luty 10, 2020
implanty zębów u stomatologa co warto wiedzieć
Co warto wiedzieć o implantach?
Luty 17, 2020
Show all

Jakie są zalety implantów stomatologicznych wstawianych w gabinecie stomatologicznym

zalety implantów stomatologicznych

Sztuczne zęby czyli implanty stomatologiczne to teraz jedno z najdoskonalszych rozwiązań zastępujących naturalne zęby, jakie z różnych powodów pacjent stracił. Implanty dają wiele różnych opcji. Mogą być stosowane nie tylko w pojedynczych lukach, ale także w przypadku większych ubytków. Na implantach można też oprzeć całkowite protezy zębów oraz wzmocnić ich stabilność.

Poza wieloma funkcjami tym, co wpływa na to, że implanty są tak szeroko wszczepiane, są ich walory. Jedną z największych zalet implantów jest ich wytrzymałość. Przypuszcza się, że właściwie wszczepiony implant może wystarczyć nawet całe życie. Zintegrowane z tkanką kostną, mimo upływu lat nie tracą na swojej trwałości, nie niszczą się oraz nie sprawiają problemów. Ponadto zastosowanie implantów to wysoki komfort . Implanty nie zmieniają położenia oraz nie dopuszczają do tego, aby np. oparta na nich proteza zsuwała się nieodpowiednio.

Innym mocnym punktem implantów jest to, że odnowione na implantach zęby realistycznie imitują te naturalne. Trudno rozróżnić, co gwarantuje ich wysoką estetykę. Do zastosowania implantów oraz odbudowy uzębienia, nie potrzeba szlifowania najbliższych zębów, które mogłoby uszkadzać ich szkliwo. Poprawne umiejscowienie implantów daje łatwy dostęp do przestrzeni między zębami. A dzięki temu są proste w zachowaniu higieny.

Ze względu na te zalety, implanty znacznie lepiej sprawdzają się od pozostałych rozwiązań protetycznych.

Komentarze są wyłączone.