Krew podczas mycia zębów

leczenie zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego w gabinecie stomatologicznym
Zaburzenia stawu skroniowo-żuchwowego – pomoc dentysty
Kwiecień 9, 2020
aparat retencyjny w ortodoncji, kiedy dentysta zleca noszenie retainera
Aparat retencyjny w ortodoncji
Kwiecień 22, 2020
Show all

Krew podczas mycia zębów

przyczyny krwawienia dziąseł podczas szczotkowania zębów

Krwawienie dziąseł najprościej dostrzec w trakcie szczotkowania zębów. Czynników krwawienia dziąseł może istnieć wiele na przykład z reguły są to niektóre leki, stres lub zła dieta. Przede wszystkim jednak ten problem występuje z powodu niedbałej higienizacji jamy ustnej oraz rozwojowi jednej z najpowszechniejszych chorób przyzębia i dziąseł – parodontozy. Zazwyczaj błędne albo zbyt okazjonalne szczotkowanie zębów skutkuje zbieraniem się kamienia nazębnego oraz namnażaniem bakterii, co prowadzi do rozwoju stanów zapalnych. W taki sposób osłabione zęby i dziąsła są bardziej podatne na działanie szkodliwych okoliczności oraz rozwojowi paradontozy.

Krwawienie dziąseł wiąże się nie tylko z nieprzyjemnym widokiem podczas mycia zębów. Problem ten pociąga za sobą inne tak samo niemiłe skutki. Wkrótce osłabienie dziąseł może prowadzić do poruszania się, a także wylatywania zębów. Na ten problem głównie powinny uważać także osoby palące papierosy, ponieważ substancje w ich składzie też ujemnie wpływają na stan jamy ustnej oraz przeszkadzają w leczeniu.

Z uwagi na te okoliczności, nie wolno lekceważyć krwawienia dziąseł. W pierwszej kolejności trzeba skonsultować się ze stomatologiem oraz jak najszybciej umówić na wizytę w gabinecie stomatologicznym. Dentysta z pewnością podejmie leczenie problemu. W takim wypadku trzeba także zatroszczyć się o właściwszą higienizację jamy ustnej oraz zaopatrzyć się w dobrze dopasowaną szczoteczkę do zębów.

Komentarze są wyłączone.