najlepszy aparat ortodontyczny dla dziecka

próchnica zębów przyczyny i powstawanie Dentysta
Próchnica zębów zębów
Luty 20, 2020
czyste zęby i zdrowa jama ustna to szczęśliwy dentysta
Profilaktyka jamy ustnej
Marzec 3, 2020
Show all

najlepszy aparat ortodontyczny dla dziecka

ruchomy aparat na zęby dla dziecka

By zęby stałe były zdrowe i równe, trzeba obserwować dziecko właściwie od samego początku formowania uzębienia. Często nieprawidłowości powstają już w przypadku zębów mlecznych, a zaniedbanie przemian, może mieć negatywny wpływ na formę zębów stałych. Z uwagi na to na wizyty u dentysty trzeba wysłać dziecko już około 5 skończonych lat. Ortodonta zdiagnozuje wtedy kondycję uzębienia malucha, a w razie potrzeby poprowadzi leczenie.

Aparatem ortodontycznym skierowany i zwykle przypisywanym dla dzieci w przedziale 4 – 12 lat jest aparat ortodontyczny ruchomy. Jest on wykonany z drucianych pętli i akrylowej płytki, jakie są indywidualnie dopasowywane do pacjenta. Zazwyczaj stosuje się je do chwili, kiedy w jamie ustnej dziecka pojawią się wszystkie zęby stałe. Co więcej, leczenie ortodontyczne z wykorzystaniem takiego aparatu ortodontycznego daje stosunkowo prędkie i pewne rezultaty.

Ogromną zaletą aparatu ortodontycznego jest to, że w przypadku potrzeby można go bez trudu wyjąć. Sprawdza się to na przykład w ciągu jedzenia czy w celu dokładnej higienizacji zębów. Zazwyczaj stomatolodzy rekomendują noszenie ruchomego aparatu ortodontycznego nie krócej, niż po kilkanaście godzin w ciągu dnia. Tylko tak leczenie będzie skuteczne i przyniesie założone rezultaty. Kompletny proces leczenia toczy się pod okiem ortodonty, w ciągu wizyt kontrolnych.

Komentarze są wyłączone.