Odbudowa zębów – mosty protetyczne

orthocaps - niewidoczny aparat na zęby - gabinet stomatologiczny Dentysta
Niewidoczny aparat na zęby – Orthocaps
Grudzień 30, 2019
Show all

Odbudowa zębów – mosty protetyczne

most protetyczny stomatologia estetyczna

Miejsce powstała w wyniku utraty zęba powinno się uzupełnić nie tylko z uwagi na walory estetyczne uśmiechu, ale także z uwagi na zdrowie innych zębów. Obok sposobów uzupełnienia przerwy takich, jak ruchome protezy lub implanty, są mosty protetyczne.

Funkcjonalność mostu protetycznego umożliwia uzupełnienie luki po utraconym zębie, opierając go na naturalnych zębach pacjenta. Protetyczne mosty składają się z 3 elementów: dwóch filarów, czyli koron zębowych, jakie zakłada się na zęby w pobliżu  przerwy i z przęsła, jakie uzupełnia lukę. Taki sposób wypełnienia jest o tyle dobry, że zakłada się go na stałe, a to jest znacznie bardziej wygodne w odróżnieniu od ruchomych protez.

Warunkiem, który należy spełnić, aby móc założyć most protetyczny, jest posiadanie sąsiednich zębów, jakie zostaną wsparciem dla mostu. Żeby most protetyczny mógł zostać zastosowany dentysta szlifuje zęby pacjenta i przystosowuje je do pełnienia funkcji oparcia.

Mosty protetyczne są na tyle komfortowe, że aplikuje się je także w przypadku przerw obejmujących większą ilość zębów zamiast jednego. Mimo obaw niektórych pacjentów, mosty protetyczne są tak dostosowane do jamy ustnej, że cząstki posiłków nie przeciskają się pod nie. To zapewnia wysoki komfort.

Dodatkowym plusem protetycznych jest to, że stanowią wygodne wypełnienie i jednocześnie odtwarzają usunięte zęby na poziomie funkcjonalnym i estetycznym.

Komentarze są wyłączone.