Porady

Specjalistyczna klinika ortodontyczna zaprasza do kontaktu.

Ortodonta Toruń

JAK DBAĆ O ZĘBY I APARAT NA ZĘBY W TRAKCIE LECZENIA? PORADY NASZEGO ORTODONTY

Higiena jamy ustnej – aparat ruchomy

Pierwszą rzeczą, na jaką zwraca uwagę nasz ortodonta z Torunia to przede wszystkim regularność. Podstawą higieny jamy ustnej jest codzienne szczotkowanie zębów co najmniej dwa razy na dzień. Dzięki temu, że aparat ruchomy może być zdejmowany na przykład na czas posiłków, czy mycia, znacznie łatwiej utrzymać czystość zębów. Z uwagi na to, pacjenci powinni stosować się wszelkich zaleceń dentystycznych w kwestii higieny. Przestrzeganie zasad higieny utrzymuje aparat na zęby i jamę ustną w dobrym stanie, dzięki czemu leczenie ortodontyczne jest znacznie bardziej wydajne i ma większą szansę powodzenia. Psucie się zębów może znacznie wydłużyć czas leczenia i sprawić dużo dodatkowych kłopotów, których nie chcemy w drodze do pięknego i prostego uśmiechu.

Dlatego też warto posłuchać zaleceń naszego Toruńskiego ortodonty. Doradzamy stosowanie nici dentystycznych i płukanek. Każdy ortodonta w naszej Toruńskiej klinice powie, że za sukcesem leczenia stoi przede wszystkim pielęgnacja i stosowanie się do zaleceń. Rozumiemy też, że niekiedy aparat na zęby może powodować podrażnienia. W takim wypadku nasz ortodonta poleca stosowanie łagodzących żeli lub maści. Sprawdzą się tu również przygotowane płukanki z dodatkiem szałwii i rumianku. W razie pytań, warto zwrócić się do ortodonty podczas kolejnej wizyty kontrolnej. Z pewnością chętnie podpowie, co robić w czasie leczenia i rozwieje wszelkie wątpliwości.

Obok pielęgncji zębów, nie można zapominać też o trosce o sam aparat. Czyszczenie aparatu ortodontycznego także jest niezwykle istotną czynnością. Delikatne mycie powstałych osadów przy pomocy szczoteczki i pasty oraz starannie płukanie aparatu pod strumieniem bieżącej wody to według naszego ortodonty najlepszy sposób czyszczenia. Przypominamy, że ruchomy aparat na zęby w czasie, gdy nie jest on nieużywany, powinien być przechowywany w miejscu z dostępem powietrza. Dzięki temu unikniemy ewentualnego pleśnienia. Wszelkie wątpliwości można skonsultować z naszym ortodontą w Toruniu.

Higiena jamy ustnej – aparat stały

Aparat stały ma to do siebie, że nie można go wyjąć, aby go oczyścić, dlatego pielęgnacja w tym czasie musi być szczególna. Przymocowane do zębów zamki sprzyjają niedokładnemu myciu i namnażaniu płytki nazębnej, dlatego usuwanie jej jest priorytetem w czasie leczenia ortodontycznego. W zachowaniu higieny pomogą metody sprawdzone przez naszego ortodontę w Toruniu

szczotkowanie zębów

W tym celu nasz ortodonta z Torunia poleca szczoteczki o dwóch różnych długościach włosia. Dłuższe włosie dotrze do szkliwa zębowego, natomiast krótsze włosie wymiecie zanieczyszczenia z okolic aparatu nie szkodząc jego konstrukcji.

nitkowanie

Dzięki specjalnym niciom złożonym z trzech części oczyszczanie przestrzeni między zębami staje się dokładne i bezpieczne dla aparatu. Sztywny odcinek nici sprawdzi się w oczyszczaniu przestrzeni pod łukiem, puszysty odcinek usunie resztki pokarmów z zębów i z zamków, a nawoskowana część zajmie się bocznymi częściami zębów. Tak kompleksowe nitkowanie mógł polecić tylko nasz Toruński ortodonta!

irygator

To proste w obsłudze urządzenie usuwa zanieczyszczenia, dzięki wypuszczanemu do jamy ustnej strumieniowi wody. W ten sposób można wypłukać resztki pokarmów z wszelkich trudno dostępnych miejsc. Przy kolejnej wizycie kontrolnej ortodonta zauważy różnicę!

specjalne płukanki

W walce z odkładającą się płytką nazębną i namnażającymi się bakteriami w jamie ustnej pomogą także specjalne płukanki do ust, które zabijają bakterie i usuwają resztki jedzenia. Dodatkowym plusem jest to, że odświeżają oddech. Ortodonta Toruń wszystkim je poleca.


 

Zainteresowała Cię nasza oferta?
Umów się na wizytę u ortodonty z Torunia!


Umów się na wizytę