Niewidoczny aparat na zęby – Orthocaps

most protetyczny stomatologia estetyczna
Odbudowa zębów – mosty protetyczne
Grudzień 20, 2019
proteza zębowa oparta na implantach w gabiniecie stomatologicznym Dentysta
Uzupełnienia protetyczne oparte na implantach
Styczeń 7, 2020
Show all

Niewidoczny aparat na zęby – Orthocaps

orthocaps - niewidoczny aparat na zęby - gabinet stomatologiczny Dentysta

Głównym zadaniem aparatów ortodontycznych jest prostowanie źle ustawionych zębów, jednak znacznej części pacjentów zależy, by ten czas był jak najbardziej wygodny. Najpowszechniejszą z przyczyn, przez które wzbraniają się przed noszeniem aparatu jest jego forma. Ze względu na to stworzono nowoczesne aparaty ortodontyczne. Na przykład powstał niewidoczny aparat na zęby czyli orthocaps. Taki aparat składa się z dwóch transparentnych szyn, dopasowywanych oddzielnie do konkretnego pacjenta. Wyklucza to przymus zastosowania metalowych elementów, a jego funkcjonowanie jest podobne do innych rodzajów aparatów ortodontycznych.

Szyny orthocaps stosując siłę nacisku w skuteczny sposób przemieszczają zęby na właściwe miejsce. W ten sposób wyrównują zęby oraz korygują wady zgryzu – na przykład diastemy czy stłoczenia. Co więcej są absolutnie wygodne oraz można je stosować zarówno za dnia jak i w nocy. Dzięki ich przezroczystej strukturze są całkiem niewidoczne oraz komfortowe, co pasuje wielu pacjentom. W trakcie stosowania niewidocznego aparatu na zęby pacjenci nie mają kłopotów w komunikacji. Kolejną zaletą orthocaps jest możliwość samodzielnego wyjmowania aparatu, co zdecydowanie upraszcza zachowanie czystości jamy ustnej.

To rozwiązanie ortodontyczne ma szerokie uznanie wśród pacjentów. Zwłaszcza tych, co nie lubią chwalić się noszeniem aparatu na zęby oraz cenią sobie głównie estetykę.

Komentarze są wyłączone.