Sposób na bezzębie – implanty czy całkowite uzupełnienie protetyczne?

Stomatolog toruń gabinet stomatologii estetycznej Toruń
Stomatolog Toruń
Wrzesień 15, 2020
wybielanie zębów toruń - Dentysta toruń stomatologia estetyczna
Stomatologia estetyczna
Wrzesień 17, 2020
Show all

Sposób na bezzębie – implanty czy całkowite uzupełnienie protetyczne?

Leczenie bezzębia w gabinecie dentystycznym - proteza całkowita czy implanty zębów

Całkowity brak zębów, czyli bezzębie to wypadek wyjątkowy, kiedy powinno udać się do stomatologa. Brak zębów powoduje nie tylko dyskomfort, ale również niekorzystnie oddziałuje na zdrowie jamy ustnej. Zalecane w tym przypadku leczenie protetyczne przywraca funkcje narządu żucia i możliwość prawidłowej wymowy głosek (usuwa seplenienie). Jaką metodą odzyskać na nowo piękno uśmiechu i zdrowie?

Zajmujący się protetyką dentyści mają dostępnych kilka rozwiązań, choć obecnie przeważnie wybieranymi metodami są implanty albo wykorzystanie całkowitej protezy. Choć oba te rozwiązania świetnie eliminują bezzębie, oba posiadają zarówno minusy i plusy. Bywa tak, że używanie protezy może być niemożliwe przez na przykład nietypowe uwarunkowania anatomiczne szczęki. Takie protezy niestety służą tylko kilka lat. Raz na kilka lat należy je wymienić, dlatego że z biegiem lat nie są już tak dopasowane, jak na początku.

Zastosowanie implantów natomiast zabiera trochę czasu, jednak efekt jest trwały i przy właściwej higienizacji, może przetrwać również do końca życia. Przywrócenie funkcjonalności jamy ustnej dzięki implantom to leczenie zajmujące więcej czasu ze względu na konieczność wszczepienia implantu w kości szczęki i żuchwy. Zaaplikowany implant przed założeniem korony, która będzie imitowała ząb, musi zespoić się z tkankami i kośćmi. Dopiero wtedy można podejmować dalsze leczenie protetyczne.

Decydując między aplikacją implantów, a całkowitą protezą warto wziąć pod uwagę komfort i wygodę.

Komentarze są wyłączone.