Sterylizacja narzędzi stomatologicznych korzystając z myjni termo-dezynfekującej

Zadbany, czysty i sterylny gabinet stomatologiczny to najlepsze miejsce pracy dentysty
Sterylny gabinet dentystyczny – bezpieczny pacjent
Lipiec 24, 2020
parowa steryzlizacja i oczyszczanie narzędzi stomatologicznych w gabinecie Dentysty
Odkażanie parowe przyrządów stomatologicznych
Sierpień 3, 2020
Show all

Sterylizacja narzędzi stomatologicznych korzystając z myjni termo-dezynfekującej

czyszczenie narzędzi stomatologicznych w gabinecie dentystycznym

By zapewnić kompleksową czystość i sterylność narzędzi dentystycznych używane są myjnie termo-dezynfekujące. Te machiny myjące i dezynfekujące w swoim kilkufazowym programie porządnie odkażają narzędzia oraz niszczą bakterie.

Mechaniczna sterylizacja przeprowadzana jest tutaj w 4 prostych etapach. W pierwszym etapie wszelkie narzędzia ułożone wewnątrz myjni, są porządnie obmywane z osadów przy użyciu zimnej, a następnie gorącej wody oraz środka myjącego. W kolejnym kroku program neutralizuje preparaty czyszczące, wzmacniając efekt świeżości oraz powstrzymując odkładanie się osadu. Główny krok, czyli dezynfekcja polega na zmiksowaniu wody oraz wysokiej temperatury w określonej ilości czasu. To tutaj  ostatecznie eliminowane są wszystkie bakterie, mikroorganizmy oraz zanieczyszczenia. Ostatnim etapem jest osuszanie narzędzi stomatologicznych. Dzięki filtrom oczyszczone powietrze suszy narzędzia. To przeciwdziała powstawaniu na nich plam, uszkodzeń i rdzy.

Co więcej cały proces nie zajmuje wiele czasu, a korzystanie z niego jest ekonomicznym pomysłem dla gabinetu stomatologicznego. Myjnia termo-dezynfekująca nie pobiera przesadnej ilości prądu i wody. Dla pacjentów najważniejszą korzyścią dokładnie oczyszczonego oraz zdezynfekowanego sprzętu dentystycznych jest bezpieczeństwo.

Komentarze są wyłączone.