Sterylny gabinet dentystyczny – bezpieczny pacjent

Co niszczy zęby?Jak dbać o zdrowie zębów, czego unikać - pytamy dentystę
Dlaczego zęby się psują?
Lipiec 21, 2020
czyszczenie narzędzi stomatologicznych w gabinecie dentystycznym
Sterylizacja narzędzi stomatologicznych korzystając z myjni termo-dezynfekującej
Lipiec 28, 2020
Show all

Sterylny gabinet dentystyczny – bezpieczny pacjent

Zadbany, czysty i sterylny gabinet stomatologiczny to najlepsze miejsce pracy dentysty

W zawodzie stomatologa ważne są nie tylko wiedza, umiejętności oraz staż pracy. Podczas każdego zabiegu stomatolog korzysta z narzędzi, które właściwie wykorzystuje się wielokrotnie. Dlatego dentyści tak bardzo poświęcają uwagę na to, żeby gabinet dentystyczny był wysprzątany, a narzędzia sterylne.

Specjalnie dla pacjentów w gabinetach dentystycznych wykorzystywane są unikalne systemy sterylizacji. Bezpieczeństwo pacjenta, który zdecydował podjąć się naprawy zębów w gabinecie. Niezależnie od tego, czy pacjent wybiera się na przegląd zębów, zamierza skorzystać z zabiegu wybielania zębów, czy potrzebuje specjalnego leczenia, jak aplikowanie implantów albo leczenia kanałowego, sterylny gabinet dentystyczny to konieczność.

Maszyna do sterylizacji umożliwia pełne odkażanie wszelkich narzędzi stomatologicznych. Przeznaczone do tego autoklawy oraz myjnie termo-dezynfekujące, obsługiwanych komputerowo, co oznacza, że na kolejnych fazach sterylizacji stomatolog kontroluje pracę systemu. Maszyny sterylizujące starannie oczyszczają narzędzia, a następnie neutralizują preparaty czyszczące oraz przystępują do pełnej sterylizacji. W kolejnych fazach swojej pracy maszyny sterylizujące eliminują mikroorganizmy oraz bakterie, gwarantując absolutną czystość narzędzi.

Sterylne narzędzia stomatologiczne zapewniają zarówno dentystom jak i pacjentom całkowite bezpieczeństwo.

Komentarze są wyłączone.