Szybsze leczenie stomatologiczne, dzięki odbudowie komórek

dziecko u dentysty leczenie zębów mlecznych
Dlaczego warto zabrać dziecko do dentysty?
Styczeń 27, 2020
zaciskanie zebów i bruksizm powazny problem stomatologiczny, którego nie wolno lekceważyć
Skutki zgrzytania zębami
Luty 10, 2020
Show all

Szybsze leczenie stomatologiczne, dzięki odbudowie komórek

nowoczesna stomatologia odbudowa tkanek dzięki fibrynie bogato-płytkowej

Stomatologiczne działania chirurgii stomatologicznej zazwyczaj wymagają procesu gojenia tkanek. Nowoczesna technologia pozwala dentystom na użycie narzędzi, jakie w znaczącym stopniu przyspieszają regenerację. Jednym z najciekawszych rozwiązań jest wykorzystanie bogato-płytkowej fibryny PRF. Ta fibryna jest błoną uzyskiwaną bezpośrednio z krwi pacjenta, a obecne w niej białe ciałka krwi mają korzystny wpływ na odbudowę komórek. Wykorzystanie fibryny wspiera zrastanie tkanek oraz leczenie stanów zapalnych i infekcji, a także produkcję nowych naczyń krwionośnych i tkanek.

Takie rozwiązanie ma według stomatologów ciekawe przeznaczenie. Wśród wielu różnych zdecydowanie jest to przydatne w czasie zabiegów implantologii, podnoszenia dna zatoki szczękowej lub zabiegach naprawczych. Ta technologia jest efektywna też podczas leczenia powikłań po usunięciu zęba, cofania się dziąseł albo leczenia kieszeni dziąsłowych. Przy pomocy fibryny bogato-płytkowej te skomplikowane zabiegi dentystyczne są zdecydowanie bardziej bezpieczne oraz łatwe do zaleczenia.

Zazwyczaj z jednej dawki pozyskanej krwi można uzyskać od 2 do aż siedmiu fibryn. Jest to możliwe dzięki technice specjalnego odwirowania oraz opracowania pobranej krwi. A ze względu na to, że próbki są pobierane bezpośrednio od pacjenta, fibryny są absolutnie zgodne i naturalne.

Komentarze są wyłączone.