Uzupełnienia protetyczne oparte na implantach

orthocaps - niewidoczny aparat na zęby - gabinet stomatologiczny Dentysta
Niewidoczny aparat na zęby – Orthocaps
Grudzień 30, 2019
leczenie kanałowe zębów pod mikroskopem w gabinecie stomatologicznym dentysta
Zęby leczone kanałowo pod mikroskopem
Styczeń 13, 2020
Show all

Uzupełnienia protetyczne oparte na implantach

proteza zębowa oparta na implantach w gabiniecie stomatologicznym Dentysta

Uzupełnienia protetyczne są o wiele wygodniejsze, kiedy są przyczepione trwale w jamie ustnej. Dzięki temu nie przeszkadzają w codziennych czynnościach, nie wywołują bólu, nie ocierają ani nie ściskają miękkich tkanek w jamie ustnej. Tak jak to się zdarza korzystając z protez ruchomych. Najważniejszym czynnikiem odpowiedniej protezy jest jej prawidłowe dostosowanie. To szczególnie istotny czynnik głównie w przypadku protez całkowitych, których używają osoby bezzębne. Najnowszym sposobem na osadzenie na stałe protezy, jest wsparcie jej na implantach.

Zwykle w takiej sytuacji całkowitą protezę opiera się na 2 albo 4 implantach. Implanty trafiają w kości szczęki, a tam muszą się zarosnąć i zostać przyjęte przez organizm. Potem dopasowaną do pacjenta protezę wspiera się na nich trwale. Takie rozwiązanie poprawia jakość życia pacjentów i jest jedną z najlepszych metod protetycznych. Dzięki temu, że implanty bardzo dobrze zespalają się z tkankami i są bardzo solidne, taka proteza pozostaje odpowiednia przez wiele lat. Co więcej uzupełnienie ubytków powoduje, że kości szczęki nie zanikają. To oznacza dobry wygląd i komfort w czasie spożywania pokarmów.

Uzupełnienie stałe unieruchomione nie pozwala, by resztki pokarmów zbierały się pod protezą i podrażniały jamę ustną. Dzięki zastosowaniu tylko dwóch lub czterech implantów proteza jest stabilna, a koszty niższe niż w przypadku implantacji całkowitej.

Komentarze są wyłączone.