Zalety nici dentystycznych

Licówki stomatologiczne zakładane w gabinecie stomatologicznym przez dentystę
Uzupełnienia protetyczne – licówki zębowe
Czerwiec 26, 2020
Jak wybrać dobrego dentystę? - Gabinet stomatologiczny
Dobry dentysta
Lipiec 3, 2020
Show all

Zalety nici dentystycznych

w gabinecie dentystycznym poznasz wszystkie zalety dlaczego warto stosować nici dentystyczne

Ten, kto chce odpowiednio troszczyć się o swoje zęby, powinien skupić uwagę w głównej mierze na porządnym myciu oraz częstym odwiedzaniu dentysty. Sumienne czyszczenie zębów usuwa ryzyko pojawiania się próchniczych ubytków oraz stanów zapalnych. Oprócz szczoteczki do zębów świetnym sposobem do usuwania resztek jedzenia oraz płytki nazębnej są dentystyczne nici. Niestety, pomimo ogólnej dostępności oraz różnorodności nitek, wielu osób o nich zapomina.

Nicią dentystyczną oczyszcza się resztki pokarmów oraz płytkę nazębną z przestrzeni międzyzębowych. Cała sztuczka bazuje na tym, aby prawidłowo wsunąć nić między zęby i korzystać z zawsze nowego kawałka nici. Każdy ząb powinien być oczyszczony oddzielnie, ruchem od strony dziąsła do górnej części zęba. Należy pamiętać o robieniu ruchów pionowych – nigdy od boku na bok. Nić stomatologiczna powinna być stale naciągnięta oraz obejmować ząb od przodu lub od tyłu, mniej więcej na kształt litery C.

Choć nitkowanie zdaje się łatwe, według wielu osób wymaga wprawy. W przypadku wahań warto skorzystać z usług gabinetu dentystycznego. Dentysta lub higienistka dentystyczna z pewnością zademonstruje instruktarz właściwego korzystania z nici, przy okazji higienizacji zębów. Warto używać nici stomatologiczne, ze względu na ich sprawność dotarcia do przestrzeni, gdzie nie zawsze radzi sobie samo mycie. Korzystając z nici zyskujemy pewność lepszej pielęgnacji zębów.

Komentarze są wyłączone.